Świetliki dachowe

Świetliki dachowe stanowią bardzo przydatny element konstrukcji dachu, który wpływa na poprawę doświetlenia i lepszą wentylację. W naszej ofercie znajdą Państwo dwa rodzaje świetlików dachowych, a mianowicie świetliki dachowe otwierane i świetliki nieotwierane. To, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla Państwa jest uzależnione od indywidualnych preferencji oraz możliwości budynku. Z naszej strony oferujemy fachową pomoc w doborze świetlików. Nasi pracownicy posiadają kompleksową wiedzę w tym zakresie, dlatego udzielą wszelkich porad oraz odpowiedzą na nurtujące pytania. Wierzymy, że dzięki temu wybór świetlika nie będzie skomplikowany oraz zastosowane rozwiązanie spełni wszelkie oczekiwania.

W naszej ofercie znajdą Państwo świetliki dostępne w wielu rodzajach, dlatego jesteśmy pewni, iż każdy z naszych Klientów znajdzie rozwiązanie, które w pełni spełni jego oczekiwania. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego zamieszczonego na naszej stronie internetowej, jak również telefonicznie bądź mailowo.

ŚWIETLIKI DO POMIESZCZEŃ MIESZKALNYCH OTWIERANE

Świetliki punktowe otwierane do pomieszczeń mieszkalnych z pokryciem akrylowym lub poliwęglanowym odpornym na działanie UV z dodatkową szybą zespoloną z ciepłą ramką zawiasową eliminującą wykraplanie się wody.

Przeznaczenie: Do doświetlania pomieszczeń mieszkalnych światłem dziennym w pokryciach dachów płaskich o kącie nachylenia do 15 stopni z możliwością uchylania do przewietrzania pomieszczeń.

Budowa świetlika otwieranego do pomieszczeń mieszkalnych: Zobacz

Napęd: Otwieranie świetlików w celu przewietrzania może być realizowane

ŚWIETLIKI DO POMIESZCZEŃ MIESZKALNYCH NIEOTWIERANE

Świetliki punktowe nieotwierane do pomieszczeń mieszkalnych z pokryciem akrylowym lub poliwęglanowym odpornym na działanie UV z dodatkową szybą zespoloną z ciepłą ramką zawiasową eliminującą wykraplanie się wody.

Przeznaczenie: Do doświetlania pomieszczeń mieszkalnych światłem dziennym w pokryciach dachów płaskich o kącie nachylenia do 15 stopni.

Budowa świetlika nieotwieranego do pomieszczeń mieszkalnych: Zobacz

KLASYCZNE ŚWIETLIKI NIEOTWIERANE

Świetliki dachowe klasyczne punktowe nieotwierane z pokryciem akrylowym lub poliwęglanowym odpornym na działanie UV.

Przeznaczenie: Do doświetlania pomieszczeń światłem dziennym w pokryciach dachów płaskich o kącie nachylenia do 15 stopni.

Budowa świetlika nieotwieranego: Zobacz

KLASYCZNE ŚWIETLIKI OTWIERANE

Świetliki klasyczne punktowe otwierane z pokryciem akrylowym lub poliwęglanowym odpornym na działanie UV.

Przeznaczenie: Do doświetlania światłem dziennym w pokryciach dachów płaskich o kącie nachylenia do 15 stopni z możliwością uchylania do przewietrzania pomieszczeń.

Budowa świetlika otwieranego: Zobacz

Napęd: Otwieranie świetlików w celu przewietrzania może być realizowane

  • napędami elektrycznymi – stosowanymi w pomieszczeniach wysokich
  • ręcznymi otwieraczami śrubowymi – stosowanymi w pomieszczeniach niskich
  • napędami pneumatycznymi – w pomieszczeniach produkcyjnych, gdzie istnieją instalacje ze sprężonym powietrzem.

Rodzaje świetlików dachowych

Dostępne w naszej ofercie świetliki są przystosowane do różnego rodzaju konstrukcji dachowych, zatem mogą Państwo znaleźć świetliki dachowe na dach płaski, świetliki dachowe otwierane, jak również świetliki nieotwierane.

Dysponujemy również świetlikami kopułowymi, które są przeznaczone dla budynków o większych gabarytach, takich jak hale magazynowe, hale fabryczne i wiele innych, bowiem za sprawą określonego kształtu, świetliki doskonale zbierają światło oraz dostarczają je do wnętrza pomieszczenia.

W naszej ofercie znajdą Państwo również świetliki dachowe łukowe, które za sprawą swojego kształtu zapobiegają osadzaniu się różnego rodzaju zanieczyszczeń, czy też liści.

Jak łatwo zauważyć, świetliki różnią się między sobą nie tylko specyfikacjami technicznymi, ale również kształtem. W naszej ofercie znajdą Państwo także okrągłe świetliki dachowe.

Jako producent świetlików dachowych gwarantujemy Państwu najwyższą jakość oferowanych produktów, jak również pomoc w doborze odpowiedniego rozwiązania, zgodnego z Państwa oczekiwaniami oraz możliwościami technicznymi.

Świetliki oddające światło naturalne

Świetliki dachowe pełnią wiele istotnych funkcji, jednak najważniejszą z nich jest doświetlenie danego pomieszczenia, znajdującego się wewnątrz budynku. Zatem, stanowią dodatkowe źródło światła oraz wspomagają światło elektryczne.

W naszej ofercie mogą Państwo również znaleźć świetliki dachowe ciepłe, które pozwalają na izolację, bowiem zapobiegają przed wydostawaniem się ciepła z pomieszczenia, co jest szczególnie przydatne w okresie zimowym. Należy podkreślić, iż świetliki dachowe są stosunkowo tanie w budowie oraz bezpieczne dla środowiska, ze względu na ograniczenie zużycia prądu oraz emisji szkodliwych spalin do otoczenia.

Dostępne w naszej ofercie świetliki dachowe są wykonane na podstawach laminatowych lub wysokiej jakości blachy stalowej. Górne warstwy świetlika stanowi pokrycie z kopuł akrylowych lub poliwęglanu komorowego, na konstrukcji ramy wykonanej z ciepłego profilu PVC. Podstawy dopasowujemy do pokrycia dachowego, aby pozostały niezmiennie szczelne.

Gdzie najczęściej stosuje się świetliki dachowe?

Świetliki dachowe doskonale sprawdzają się w przypadku obiektów przemysłowych, najczęściej pojawiają się podczas budowy hali magazynowej lub produkcyjnej. Ponadto, świetliki dachowe ciepłe pojawiają się na przykład jako oświetlenie w biurze czy domu. Nowoczesne budownictwo coraz częściej wykorzystuje to rozwiązanie, ponieważ tradycyjne oświetlenie może okazać się niewystarczające, na przykład dla pracowników biurowych potrzebujących stałego dostępu światła.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo także świetlik z pokryciem szklanym, szczególnie istotne jest to ze względu na oczekiwane wymagania dużej izolacyjności termicznej i cechujące się dużą estetyką. Świetliki dachowe mogą być wykonane w wersji stałej lub uchylnej po zastosowaniu siłowników uzyskując dzięki temu funkcję przewietrzania.
Takie rozwiązanie świetlika dachowego znajduje wielu chętnych klientów budujących obiekty z płaskimi dachami, chcących dodatkowo doświetlić pomieszczenia.

Podział świetlików według typów

 

W zależności od rodzaju kopułki:

Kopułki wykonywane są w wersji bezbarwnej (przezroczyste) lub opalowe (mleczne), akrylowe lub poliwęglanowe. W zależności od potrzeby zapewnienia różnej przenikalności termicznej wykonujemy kopułki dwu, trzy i czterowarstwowe. Zobacz

 

W zależności od rodzaju materiału podstawy: 

  • Z ocynkowanych blach stalowych z możliwością malowania proszkowego. Konieczność dodatkowego ocieplenia wełna po montażu – do wykonania po stronie Klienta Zobacz
  • Z żywic poliestrowych ocieplonych płytami poliuretanowymi Zobacz

 

W zależności od wysokości podstawy:

Standardowa wysokość naszych podstaw stalowych to 350 oraz 500 mm, a podstaw laminatowych 300, 500 lub 150 mm w przypadku klap montowanych na wymurowanych cokołach.

 

W zależności od kształtu podstawy:

Standardowo podstawa skośna lub podstawa prosta.

 

W zależności od kształtu kopułki:

  • typu piramidka Zobacz
  • typu pancerna (z pokryciem poliwęglanowym) Zobacz
  • typu heatstop (odbijające promienie słoneczne) Zobacz

 

Specjalne – świetliki okrągłe 

Dla obiektów, gdzie oprócz zwykłych funkcji użytkowych świetlików wymagana jest również wysoka estetyka – dachy widoczne z góry. Oferowane świetliki okrągłe wykonujemy z ocieplanych podstaw laminatowych przykrytych kopułką akrylową. Zobacz