Kiedy najlepiej zająć się wymianą wyłazu dachowego?

Wyłaz dachowy jak każdy inny element budowlany z biegiem lat, może ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu. Dzieje się to za sprawą wielu czynników zewnętrznych, głównie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Warto w takiej sytuacji zdecydować się na naprawę lub wymianę wyłazu dachowego. Mimo że wspomniane przedsięwzięcie wiąże się z niekoniecznie niskim wydatkiem, jest to niezbędne, aby cieszyć się bezpieczeństwem i nieprzeciekającym dachem.

W jakim celu montuje się wyłaz dachowy?

Wyłaz dachowy ma taką konstrukcję, która umożliwia bezpieczne wyjście na dach budynku. Rodzajów wyłazu jest dużo, więc na który warto się zdecydować? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pomieszczenie, w którym będzie zamontowany. Jeśli jest to miejsce nieogrzewane można wybrać wyłazy (zimne) bez istotnych wymagań termicznych. Jeśli wyłaz dachowy będzie montowany nad pomieszczeniami użytkowymi i ogrzewanymi, zalecany jest montaż wyłazu ciepłego z podstawą i ramą ocieploną i pokryciem z np. płyty poliwęglanu komorowego o dobrym parametrze termicznym.

otwarty wyłaz dachowy

Kiedy decydujemy się na wymianę?

Jeśli wyłaz dachowy uległ zniszczeniu lub zużyciu, a jego naprawa jest niemożliwa, warto podjąć decyzję o jego wymianie. Pierwszym sygnałem, który świadczy o jego degradacji, są widoczne uszkodzenia zewnętrzne i przecieki wody opadowej do wnętrza budynku . Ponadto wśród powodów wymiany należałoby wspomnieć też o adaptacji wcześniej nieużytkowanego poddasza, na pomieszczenie użytkowe, ogrzewane. W takim przypadku warto wymienić wyłaz dachowy na nowy ciepły wyłaz spełniające aktualne normy izolacyjności cieplnej i wymaganymi dokumentami dopuszczeniowymi.

Wymień wyłaz dachowy już dziś

W zależności rodzaju pokrycia wyróżnia się wyłazy kopułkowe (z kopułką akrylową) oraz wyłazy z pokryciem z poliwęglanu komorowego. Możliwy jest także wybór rodzaju materiału, z którego została wykonana podstawa wyłazu. Może to być np. laminat poliestrowy z gotowym ociepleniem lub np. blacha stalowa ocynkowana, która wymaga dodatkowego ocieplenia podczas montażu wyłazu w połaci dachu.

Od kilkunastu lat produkowane przez firmę RB Sp. z o.o. wyłazy dachowe na ocieplonych podstawach laminatowych cieszą się dużym uznaniem wielu klientów, którzy cenią sobie jakość tych produktów i łatwość ich montażu.

Wymianę wyłazu dachowego warto zlecić firmom, które posiadają należytą wiedzę i doświadczenie. Firma RB posiada wymagane prawem dokumenty dopuszczeniowe na produkowane wyłazy dachowe wydane na podstawie wykonanych badań w Certyfikowanym Laboratorium Badawczym. Przy wyborze sprzedawcy tych produktów dla własnego bezpieczeństwa warto sprawdzić czy posiada on takie dokumenty na oferowane przez siebie wyroby.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy posiadającej wieloletnie doświadczenie w produkcji wyłazów dachowych, świetlików dachowych i montażu klap dymowych..