Czym jest wyłaz dachowy?

Wyłaz dachowy jest konstrukcją montowaną na dachu. Posiada klapę, dzięki której bardzo szybko można wydostać się z budynku i jednocześnie dotrzeć na dach. Niektórzy zastanawiają się czy zakup tego produktu jest niezbędny. Okazuje się, że umiejscowienie takiego wyłazu najlepiej zacząć planować już na etapie budowy domu czy też wymiany starego dachu, ponieważ aktualne przepisy przeciwpożarowe oraz przepisy regulujące prawo budowlane wyraźnie świadczą o tym, że każdy budynek powinien posiadać wyłaz dachowy dla zachowania bezpieczeństwa, możliwości szybkiej ewakuacji, naprawy i czyszczenia bądź konserwacji komina, czy też renowacji dachu.

Czym charakteryzują się dobrej jakości wyłazy dachowe?

Obecnie na rynku znajdą Państwo szereg ciekawych rozwiązań, dostosowanych do potrzeb nawet najbardziej wymagających Klientów. Czasami trudno zdecydować się na jedno rozwiązanie, dlatego w tym poradniku znajdą Państwo wszystkie informacje o tym, jakie cechy powinien spełniać dobry wyłaz.

Ciekawym rozwiązaniem są wyłazy, które pełnią jednocześnie funkcje okna. Nazywane są wyłazami dachowymi ciepłymi i charakteryzują się tym, że wentylują, izolują oraz oświetlają pomieszczenie poniżej (na przykład klatkę schodową czy korytarz). Do produkcji wyłazów powinny zostać użyte tylko najwyższej jakości produkty, takie jak płyty poliwęglanu komorowego, które cechują się odpornością na temperatury, lekkością i niesamowitą wytrzymałością na urazy mechaniczne. Warto zwrócić uwagę na to, aby taki produkt posiadał certyfikat od Certyfikowanej Jednostki Badawczej. Wtedy będą mieć Państwo stuprocentową pewność jakości i zadowolenie z zakupu na długie lata. Często podczas produkcji używa się również sprężyn gazowych, ułatwiających otwarcie pokrywy wyłazu, tym samym zapewniających bezpieczne wyjście na dach, bez obawy o zatrzaśnięcie się wyłazu podczas silnego wiatru. Co więcej, można spotkać się z dodatkową opcją montażu specjalnych siłowników, które doskonale sprawdzają się podczas uchylania klapy konstrukcji, co okazuje się być świetnym rozwiązaniem podczas wietrzenia pomieszczeń w budynkach. Ceny wyłazów dachowych są zróżnicowane i uzależnione od wymaganych specyfikacji, które zamówi klient.

wyłaz dachowy

Podział wyłazów dachowych w zależności od:

Rodzaju pokrycia:

 • wyłazy kopułkowe
 • wyłazy z pokryciem z poliwęglanu komorowego
  Rodzaju materiału podstawy:
 • z żywic poliestrowych ocieplonych płytami poliuretanowymi
 • z ocynkowanych blach stalowych

Rodzaju podstawy:

 • podstawa skośna
 • podstawa prosta

Kształtu kopuły:

 • piramida
 • pancerna
 • heatstop, które odbija promienie słoneczne

Wysokiej jakości wyłazy dachowe

W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości wyłazy dachowe, dostępne w różnych wersjach. Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem wyłazu dachowego bądź wymianą na nowy, serdecznie zapraszamy do kontaktu drogą mailową, telefoniczną lub poprzez formularz kontaktu. Nasi wykwalifikowani pracownicy z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w doborze odpowiedniego rozwiązania. Jednocześnie pragniemy zagwarantować, iż mamy niezwykle konkurencyjne ceny w porównaniu do podobnych produktów dostępnych na rynku.

Zapoznaj się z naszą ofertą wyłazów dachowych.